Cikkek 2009/10
Cikkek 2009/10 : Magyar Kupa: a legjobb négy között az Audi ETO!

Magyar Kupa: a legjobb négy között az Audi ETO!

gyorietokc.hu  2010.01.28. 14:12

Múlt héten a bajnokság keretében már találkozott a két együttes. Akkor az ETO kicsit nehezen, de nyert öt góllal. Most nagyobb a tét, de az esélyek mindenképp a Győr mellett vannak.

Győri Audi ETO KC- Dunaújvárosi NKKSE 39:24 (19:14)

2010. január 27. 18 óra, Magvassy, Győr

1000 néző

Győri Audi ETO: Oguntoye Viktória, Deáki Dóra 4 (2), Vérten Orsolya 3,  Mravikova Katarina 4, Szölösi Patricia, Görbicz Anita 2(2), Kovacsics Anikó 2(1), Bradeanu Aurelia 5(2), Pálinger Katalin, Eduarda Amorim 7, Orbán Adrienn, Mayer Szabina 2, Hornyák Ágnes 4, Simona Spiridon 6

Dunaújváros: Ferling Bernadett 5(4), Orbán Lilla, Berta Nikolett, Takács Dusmáta 3, Felső Anna, Pisák Renáta, Erdősi Ildikó 2, Takács Fruzsina 3, Győri Ágnes, Nagy Ivett 2, Gáspár Gabriella 6, Balogh Beatrix 3, Sári Barbara, Selmeci Sarolta

Rapatyi Tamás: " A szélsőimmel elégedett voltam, de tudtuk, hogy kikapunk. Nekünk más céljaink vannak, jövő héten a Hunnia ellen játszunk."

Konkoly Csaba: " A dobott gólok számával a kihagyott ziccerek ellenére elégedett vagyok, viszont a vártnál többet kaptunk."

A múlt heti találkozó alatt mindkét fél kiismerhette a másikat. Ennek megfelelően kezdődik a találkozó. A gólok gyors egymás utánban esnek. Az ETO gyors lerohanásokra épít, és ér el találatokat, de a vendégek nem engedik el a meccset. Vérten és Amorim villog, lőnek értékes találatokat, de az Újváros főleg Ferling vezérletével az előnyt is megszerzi, a 13.percben 7:8-ra vezetnek. Hornyák gyorsan egyenlít, de Gárspár újra vezetést szerez. Ismét Hornyák tud válaszolni a szorult helyzetben. (9:9) Amorim találatával már a Győr van elől a 15.percben. (10:9)

Hornyák Ági, csak úgy mint pénteken, most is aktív, kettő a különbség. (11:9) A válasz sajnos érkezik.(11:10). Amorim a kapufát találja el, és egyenlít az Újváros, Gáspár eredményes ismét.(11:11). Gól gólt követ, ismét előnyben a vendégek (12:13). Pálinger menti amit lehet, majd Mravikova lő a kapuba(13:13). Sok a hiba mindkét oldalon, nálunk Vérten hibázik ziccerben, majd Bradeanu javít, Mravikova követi (15:13).

5 perccel a vége előtt Kovacsics irányít, Vérten pedig ismét eredményes. (16:13). Spiridon harcosságának a jutalma: büntető, Kovacsics értékesíti (17:13). Időt kér az Újváros. Helyzetüket azonban kihagyják, a gyors ellenakció vége két perc, és egy kihagyott Kovacsics 7m-es. Egy újabb labdaszerzés után, Spiridon robog végig a pályán, 5-re növelve az előnyünk. (18:13). Jön a gyors válasz itt majd ott is. (19:14) Ez a félidő vége!

Gyors gólokkal és bírói tévedésekkel kezdődik a második játékrész.(21:15). Kovacsics és Spiridon szép összjátéka után, már 7 van közte (22:15).

Ötödik gólját lövi a 35. perc végén Simona Spiridon. (23:15). Amorim sem fáradt el, egyéni akciója gólt ér. (24:15) Majd labdát szerez, indít, gólt lő! (25:15)

Megtörni látszik a Dunaújváros: Mravikova gyorsabb mindenkinél (26:15). Rapatyi edző ki is kéri idejét.

Vérten labdát csen, és egy zseniális mozdolattal passzol az induló Mravikovának, hajszál pontosan (27:15). 10 perc alatt a második találata Ferling büntetőjéből esik a vendégeknek. (27:16). Amorim gyorsan válaszol (28: 16). Előnyben játszhat a Győr, mégis Takács szerez gólt (28:17). Spiridon a középkezdés után lő gólt. (29:17). Védekezésben Amorim hibázik, 2 percet pihenhet.

17 perccel a vége előtt Pálinger Oguntoye csere a kapuban, míg velük szemben Erdősit állítják ki két percre, ám Kovacsics most is hibázik. A bírók ellenünk is hetest ítélnek, Ferling vállalja. (29:18)

Mayer áll be először a meccsen, s rögtön 7 est harcol ki, Bradeanu áll oda. (30:18). Erdősi szélről válaszol (30:19). Támadásunknál ismét megy be a labda Mayernak, 7m-es, Bradeanu, gól. (31:19).

Ismét támadhatunk, ismét Bradeanu, ismét gól! (32:19) A Dunaújváros részéről Erdősi játéka ismét kiemelkedő, gólt is szerez (32:20). A forgatókönyv azonos: Ferling védekezik Mayeren, 2 percre kiküldik az újvárosit, Mayer pedig az üres területen fordul be és eredményes (33:20). Következő támadásunk végén szintén büntetőből próbálkozhat Bradeanu, marad az eredmény. Gyors és eredménytelen lerohanások sorát Takács értékesíti. (33:21). Továbbra is sok a hiba, azonban Mayer labdát szerez, de elől kimarad.  Gáspár viszont nem hibázik, igaz épp hogy csak átcsorog a labda a gólvonalon. (34:22) . Deáki válaszol, itt már nem kérdéses a találat(34:22).

Ferling egy kétes bírói ítélet után bedobja újabb büntetőjét. (34:23) A hazaiak javára is büntető, Deéki kihasználja (35:23). A közép után beállóból növeli góljai számát a Dunaújváros. (35:24). Mayer továbbra is ellenállhatatlan (36:24). Csakúgy mint Deáki, aki betörése után lő a hálóba (37:24). Hornyák küzdelme utáni 7-est Deáki most sem hibázza el. (38:24). Az utolsó perc: Bradeanu megy át a falon (39:24). Oguntoye is hozzáteszi a magáét, véd, indít, labda Mayernél: 2 perc, és 7m-es: Deáki most kihagyja. A vége: 39:24!

A Magyar Kupa Döntőjének 4 legjobb csapata között tehát az ETO!